| Idk007 a întrebat:

am nevoie de ajutor. Vacanta asta de vara m-am facut cu o excursie gratuita. Sponsor : o matusa. insa eu trebuie sa aleg destinatia si sa ma incadrez intr-o suma medie, pana in vreo 300 de euro. Ma gandeam la Turcia,Grecia sau Bulgaria,insa nu am mai fost niciodata pe acolo si mi-e sa nu nimeresc intr-o zona extra pustie,fara niciun club, nimic.
Asa ca. unde as putea sa plec sa ma distrez vara >asta?:
(mai iau si vreo 2 prietene cu mine)

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Generoasa matusa si foarte iubitoare,sper sa ii fi si tu recunoscatoare!happy
Cauta o oferta care iti convine ca pret,nu uita ca vei avea nevoie si de bani de cheltuiala acolo unde te duci si nu te teme,zonele turistice sunt impanzite de cluburi si locuri de distractie,altfel le-ar ocoli toata lumea,omul merge in vacanta sa se distreze, nu sa stea inchis intr-o camera de hotel.
Din variantele pe care le ai, cea mai buna mi se pare Bulgaria.
In primul rand e aproape, nu vei calatori foarte mult, si au statiuni intregi cu hoteluri in regim all inclusive, ceea ce inseamna ca iti asigura trei mese pe zi si bar pe toata durata sejurului tau.Cu alte cuvinte, platesti hotelul si nu-ti mai trebuie decat bani de distractie.La Nisipurile de Aur e plin de hoteluri, care de care cu oferte mai atragatoare, alege unul, o saptamana sau 10 zile si mergi,sunt cluburi,discoteci,karaoke,tot ce vrei!
Dimineata vei merge la plaja cu prietenele tale, seara e programul asigurat, pana si hotelul va avea ceva organizat, se straduie sa-si pastreze turistii, asa ca o sa va distrati de minune.Eu am fost si n-am regretat!
Daca vrei mare curata si fara valuri, vino in Grecia.Cauta plaja cu nisip ca mai toate au pietris si n-o sa-ti placa(sau intreaba-ma) si vezi ce oferte exista si unde.Grecii nu ofera decat micul dejun, insa si va trebui sa-ti asiguri macar inca o masa pe zi.In pustietati nu te vei trezi,te asigur!
Dar va fi si mai scump,si mai lung drumul.Tu decizi.
Despre Turcia,sincer, nu-ti pot spune nimic, dar cati au fost n-au regretat, numai ca se plangeau ca prea era plin de rusi...happy
Fa-ti un calcul scurt, alege unde mergi si nu uita sa aduci un cadou micut si dragut matusii generoase!
Distractie placuta!happy

12 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu poti sa pleci in strainatate cu 300 de euro pentru ca n-ai bani nici sa treci strada. Te sfatuiesc sa alegi o zona frumoasa din Romania (pentru ca ai de unde) si sa stai 3 zile in regim demi-pensiune. O sa-ti mai ramana suficienti bani pentru atractiile turisticewinking

| blaablaablaaa a răspuns:

Eu optez pentru Grecia, este o statiune foarte frumoasa.
Bulagaria - Ramai fara portofel.
Turcia - Urasc turcii laughing

| greece12 a răspuns (pentru blaablaablaaa):

Dragul meu,Grecia e o intreaga tara,nu o statiunehappy
Iar in Bulgaria,cu regimul de all-inclusive este mai mult decat comod si placut, n-am avut parte de povesti cu portofele furate.
Despre Turcia, nu stiu ce sa spun, n-am fost, dar niciodata nu-i prea tarziu, intreaba-ma in toamna!happy

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru blaablaablaaa):

De cand este Grecia o statiune? Eu stiam ca-i o tara...

| Braunion a răspuns (pentru greece12):

Din Bulgaria am plecat cu pivotii de la motor rupti (pe drumurile chiar mai proaste ca ale noastre) iar in Grecia este foarte scump daca vrei sa faci si altceva decat sa stai in camera si la plaja.

| greece12 a răspuns (pentru Braunion):

Regret!
In Bulgaria n-as risca sa merg cu masina proprie,ti-o spun sincer, dar am avut transportul asigurat si drumul a fost o placere.
De Grecia, am spus, banii nu prea ajung, o cafea este peste 2 euro si grecii nu asigura decat mic dejun,daca asigura!
Dar Nisipurile de Aur in Bulgaria,crede-ma,au fost o surpriza si pentru mine,preturile mici, mancare buna, distractie, un timp minunat, pastrez o amintire deosebita!happy

| Braunion a răspuns (pentru greece12):

Eh, las-o sa vada Romania si mai apoi alte tari happy Majoritatea copiilor din ziua de azi au fost doar la Mamaia/Costinesti si pe Valea Prahovei (adica cca 2-3% din Romania si asta daca au vizitat tot)
Mor cand ii vad pe toti ca au fost in Spania, Italia, Franta si mai stiu eu pe unde dar habar n-au care este resedinta judetului Prahova...

| greece12 a răspuns (pentru Braunion):

Oooo,aici iti dau dreptate!
M-am orientat in functie de dorinta exprimata in postare, Bulgaria, Grecia sau Turcia, mi s-a parut de la sine inteles ca isi cunoaste tara!
NU?

| Braunion a răspuns (pentru greece12):

Da, ar fi de la sine inteles dar nu prea e asa laughing

| greece12 a răspuns (pentru Braunion):

Acum ce sa spun, iar ca e vina parintilor?
Dar asa este!
Parintii sunt cei care au datoria sa le arate unde s-au nascut si de ce ar trebui sa fie mandri, copiii astia!
Se organizeaza atatea tabere, excursii scolare, pachete turistice familiale...ce sa mai zic, inconstienta a atins cote inalte!happy

| yellowalien a răspuns (pentru blaablaablaaa):

1. Grecia nu e o staţiune, ci un ditamai statul.
2. Poţi rămâne fără portofel oriunde mergi, dacă mergi cu capul în traistă
3. Ce-ai mă cu turcii? tongue

| Asy3 a răspuns:

Prietenele merg tot in banii tai? Daca nu iti sugerez o croaziera pe Mediterana. Daca esti atent sunt oferte foarte atractive si ai mancare asigurata plus avantajul de a avea acces la tot ce e la bord inclusiv cluburi. Unde mai pui ca poti vizita si cateva tari diferite in doar cateva zile. Daca esti interesat iti pot recomanda navele celor de la MSC.Au curse cu care poti bifa toate cele trei tari in doar cateva zile.