| Magdalena234 a întrebat:

BUNA TPU! Am nevoie de raspuns rapid, dau funda :*
La avion [Wizz] pot sa iau 2 bagaje in avion, adica o geanta mica pe umpar care o pun jos sub scaun si o geanta mai mare care sa o pun sus, nu? happy Adica 2 genti, una mica si una mare doar in avion? big grin [+bagajul de la cala, dar nu aveti treaba cu ala, doar cu alea care le pot lua in avion sa imi raspundeti va roghappy ] si mai am o intrebare : cum vine 42x32x25 cm si 56x45x25cm? happy
Va multumesc anticipat, nu uitati, dau funda :**

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La wizz ai gratis doar o geanta de mana in avion, daca mai vrei una platesti

| Magdalena234 explică (pentru suntserios):

Aia care o platesti e la cala si stiu de aia, dar ma refeream daca pot lua bagajul care il pun sus si inca o poseta adica aia care o pot tine pe umar unde imi pun telefon si alte alea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Poti lua doar o geanta, MICĂ. Dacă iei mare o vei plăti fie pe site când rezervi, fie în aeroport și costa minim 50 EURO. Chiar am văzut un caz când am zburat cu wizzair acum o luna, asa ca nu risca.
Dacă îți iei poșetă, aia reprezinta geanta mica și nu mai ai dreptul la alta gratis. Fiecare persoana are dreptul la O singura piesa de bagaj, mica.

| tay587458975 a răspuns:

Una de cala si una de mana pe care o pui sus..nu pe scaun+poseta ce ai.

| Magdalena234 explică (pentru tay587458975):

Aia de cala stiu laughing Dar pot luat una care sa o pun sus si o poseta? Eu stiam ca ai voie doar bagaj care il pui sus happy

| Ella_Michaella_1996 a răspuns:

Nu poti si nu ai voie sa ti nimic sub scaun laughing

| Magdalena234 explică (pentru Ella_Michaella_1996):

Pe site-ul lor asa scria : geata mica trebuie pusa sub scaunul din fata ta iar geanta mare deasupra capului tau straight face