| Maritaprintesa a întrebat:

Am o intrebare daca ma duc in Los Angeles sau in Beverly Hils daca nu stiu engleza pot sa vorbesc si in spaniola sau doar in engleza? dau funda...multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Sfetnicul a răspuns:

Este o zonă cu numeroasă populație hispanică. Poți vorbi și în spaniolă.

7 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Si in romana poti vorbi, acolo e o alta engleza, oricum nu te intelege nimeni si pana cand te hotarasti sa te duci vei invata engleza

| Maritaprintesa explică:

Deci pot sa vorbesc si in spaniola?

| mihai69 a răspuns:

Poți vorbi și în chineză, doar să nu te aștepți ca oricine să te înțeleagă! Engleza este, totuși, limba oficială în SUA; e drept, în anumite zone e posibil să existe populație preponderent vorbitoare de alte limbi, dar asta nu garantează faptul că folosind numai acea limbă, vei reuși să fii înțeles peste tot.

| Maritaprintesa explică:

Spuneti.mi doar daca pot sa vorbesc si in spaniola.da sau nu?

| Daniel2836 a răspuns:

NU

| Maritaprintesa explică:

Dar de ce cei din filmul de pe acasa ingeri pazitori de la 20:30 sunt in LosAngeles si se mai duc si in Beverly Hils vorbesc spaniola?

| kyliejenner a răspuns:

Beverly Hills ESTE in Los Angeles.