| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare este legal daca un copil de 13-14 ani calatoreste singur cu autobuzul in alte judete sau orase? NU ma refer calatorie in alta tara

Răspuns Câştigător
| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Pai, atata timp cat ai bilet pe autobuz, nu vad care ar fi problema, nu cred ca ar intreba cineva daca esti din orasul respectiv in afara unei conversatii banale.

3 răspunsuri:
| Pagnel a răspuns:

Daca parintii sunt de acord este legal. dar ca sa fi precaut ar trebui sa ai un biletel pe care sa scrie ceva de genu "Sunt de acord ca copilul meu sa mearga..." si semnat de parinti, dar da este legal.

| pwp a răspuns:

Da, e legal :*. Eu merg singura cu autobuzul de la 12 ani,

| Yuii a răspuns:

Da. Dar să ai biletul capsat tot timpul.