| bebelusha93 a întrebat:

Am o mare nedumerire : Ce inseamna student cu legitimatie si student cu cupoane(la tren)? Am vazut ca e diferenta de pret intre cele doua?

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Doar cu legitimatie de transport, la trenurile IR ai o reducere de 10 sau 20%, dar daca ai si cupoane ai 50%.
Legitimatia de transport o folosesti doar la trenurile R (pentru a beneficia de 50% reducere). Trenurile R sunt mai ieftine si poti beneficia de reducerea substantiala de 50% de oricatre ori doresti. La IR vei putea utiliza doar cele 24 de file intr-un an, adica vei avea 24 de calatorii cu accelerat-rapid pe an.

3 răspunsuri:
| Spyke93 a răspuns:

Buna bebelusha, la facultate primesti o legitimatie de student, unele facultati dau cupoane de 50%reducere la tren sau ratb dar nu e o regula, sper ca ti-am fost de ajutor:*

| Azµre a răspuns:

Ambele se dau împreună, cupoanele de Cfr se dau pentru că la cfr nu se mai face reducere cu Legitimația de transport.
Iar legitimația de transport a ramas pentru metrou, autobuz, tramvai și așa mai departe.

| bebelusha93 explică (pentru Spyke93):

Da! mc multwinking