| Elide a întrebat:

Bună TPU, am rezervat o cameră la mare dintr-o vila, pentru doi adulți, capacitatea maximă este de 3 persoane,in afară de mine și mama mea,mai vine și prietena și vărul meu,ei doi își plătesc separat, credeți că ar fi o problemă dacă am dormi cu toții în aceeași cameră,mai sunt și canapele,am găsi noi, dar e vorba de proprietară, că doar aceasta camera mai era disponibila și la un super preț, daca rezervarea este făcută pentru 2 și vom ajunge 4 credeți că vor fi probleme, ne vor da afară?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai platit pentru 2 persoane... stau 2 persoane.

| sierra1 a răspuns:

"rezervarea este făcută pentru 2 și vom ajunge 4 credeți că vor fi probleme, ne vor da afară?"

dacă vă "prinde" doar vă mai ia niște bani

| mihai69 a răspuns:

Vorbește cu persoana care se ocupă de cazare, să nu ai surpriza că cei doi "extra" vor trebui să găsească în altă parte cazare. Și asta acolo, pe loc.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Intreaba care este costul pentru persoanele in plus. Ii poti spune ca va descurcati cu dormitul. Normal mi se pare sa se plateasca in plus, nu sa faceti chestii aiurea, sa-l pacaliti pe proprietar.

| Elide explică (pentru Aasdfghj):

Da, își vor plăti partea, chiar daca vom dormi în aceași camera?

| aditimus a răspuns:

Daca sunteti neamuri nu vad o problema.

| Digikey a răspuns:

Cam inghesuiala, si pe intuneric sa nu cumva sa greseasca persoana varul tau.

| christall a răspuns:

Trebuie sa o intrebi pe proprietara daca ein regula sa veniti 4, sa nu aiba surpriza asta cand ajungeti.