| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
am si eu o intrebare big grin
pot calatori singura prin tara? desi sunt minora, am 14 ani
vreau sa ajung din brasov in slatina
dau funda! :X

5 răspunsuri:
| Niculescu007 a răspuns:

Evident că poţi! happy

| Evee04 a răspuns:

Poti sa calatoresti prin tara happy
funnditza plizz

| Minks a răspuns:

Poti, atata timp cat ai grija sa nu ti se intample ceva.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti. Eu am plecat singur, la 9 ani si schimbam trenul in trei locuri. E adevarat ca sunt barbat dar tu ai deja buletin. Ai grija sa-l ai la tine si sa tii mereu legatura cu familia. Stai in tren langa familii si nu intra in vorba cu barbati singuri. Fereste-te de ocazii si daca totusi te hotarasti sa mergi cu ocazii, incearca sa mergi cu familii in varsta sau care au copii minori. Retine numarul de masina si suna imediat ce te-ai urcat, la ai tai. Spunele atat: "sunt intr-o Dacie albastra cu numarul B-51-LDH". Ai grija ca ai tai sa stie din vreme ca te vei urca intr-o masina si sa-si noteze numarul. Cu mici precautii chiar si-n vremurile astea poti ajunge cu bine.

| PlasMatic a răspuns:

Da mesaj si vin cu tine laughing sa ne plimbam sunt tot din brasovlaughing fundalaughing)