Întrebare recomandată | fetesingure a întrebat:

TPU am si eu o intrebare. Daca mi-am luat deja biletele la wizz air si acum ar vrea sa iau un bagaj de cala cum sa procedez? Pe web-site-ul lor nu apare aceasta optiune. Multumesc!

9 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Nu stiu daca mai poti face asta online, ci direct la aeroport. Poti suna si cere informatii despre aceasta posibilitate.

Iti las 2 link-uri unde am gasit niste informatii. Primul este pentru bagaje suplimentare. http://www.esky.ro/......plimentare

Al doilea contine informatii generale despre bagajul de cala.

http://www.esky.ro/......nregistrat

Sper sa iti fie de folos.

Pa, pa.

| LolaLollita a răspuns:

Eu am facut asa la BlueAir. Am mers cu bagajul de cala si am platit o taxa suplimentara de bagaj de cala de 20 euro. Cred ca e la fel.

| lucky_6605 a răspuns:

Ba apare uitate mai bine

| becka133 a răspuns:

Da, e 20 de euro si platesti pe loc. si atunci cand intri in avion daca ai bagaj mare si in bilet scrie ca mic trebuie sa platesti taxa de 30 de euro. si m-am interesat. cineva nu a mai vrut sa plateasca 30 si a pierdut avionul laughing ar trebui sa te pregatesti cam cu 20 de euro.

| fetesingure explică (pentru becka133):

Eu mi-am luat biletele cu ceva timp in urma si intre timp ei au schimbat politica in legatura cu bagajele de mana. Mai nou pentru un troler, pe vremuri considerat bagaj de mana, trebuie sa platesti, asa ca daca tot trebuie sa platesc, macar sa iau unul la cala.

| fetesingure explică (pentru LolaLollita):

Din pacate, sau fericire, BlueAir este o firma mai serioasa..in schimb de la Wizz poti sa te astepti oricand la orice laughing

| fetesingure explică (pentru lucky_6605):

Da, apar doua optiuni( centrul telefonic, care este taxat cu "RON 2.68/min" si modificarea biletlui on-line), dar in realitate nu te ajuta cu nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da telefon la informatii la ei, altfel direct la aeroport intrebi cat costa. In prezent bagajele de cala se platesc daca nu se specifica special in momentul in care cumperi biletele ca sunt incluse in pret.

| passyon22 a răspuns (pentru fetesingure):

Cu blue air am fost eu acum 1 luna si-ti pot spune ca sunt cele mai mari javre...Am facut check-in online, acolo scria clar ca nu se mai platesc taxele in cazul in care le faci online si a trebuit sa platesc 15 euro plus 30 bagaj de cala.Profita de oameni stiind ca-s dezinformati si prosti.In plus a incercat sa ne prosteasca pe fata, scria clar pe bilet ca avem voie cu un laptop in afara bagajului de mana si au insistat sa-l bag in geanta.Am zis ca le fac reclamatii la protectia consumatorului dar...