| PyssyMyK a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare,locuiesc in Belgia si in aceasta vara as vrea sa merg la bunica mea in Spania cu autocarul sau cu avionul, dar as vrea sa stiu daca pot merge neisotita pentru ca sunt minora am 15 ani!
SCZ de categoria dar cea mai accesata

5 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Cu avionul nu sunt sigur ca poti merge neinsotita de un adult dar cu autocarul stiam ca poti sa mergi.Merg parintii tai sa vorbeasca cu soferul si daca este nevoie isi pot da semnatura sa arate la granita.
Cu buletinul poti trece doar atat si ai asa ceva din moment ce ai 15 ani.
Te pup!

| PyssyMyK explică (pentru Cristiann25):

De granita nu este vorba pentru ca o sa calatoresc in Europa din Belgia in Spania.Am mai mers si in Olanda neinsotita dar e tara vecina si Spania e mai departe.

| Cristiann25 a răspuns (pentru PyssyMyK):

Da atunci poti merge!

| stepphy a răspuns:

Pai eu stiu ca iti pot face parintii o procura sa mergi cu cineva, adult.Si atunci nu ai nici o problema

| UnulPentruToți a răspuns:

Nu. Doar însoțită de un adult cu împuternicire de la părinți. Atenție: de la AMBII părinți!