| anamariia13 a întrebat:

Am un zbor peste cateva luni spre Tailanda, incluzand o escala de 3-4 ore.
Este primul meu zbor de mai mult de 4 ore, si as vrea sa stiu daca atunci cand ma dau jos pentru escala, trebuie sa imi iau singura bagajele de la cala, sau ele vor fii transferate de catre staff-ul companiei?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Bagajul de cală îl primești la destinație. Evident, dacă nu se rătăcește pe drum, lucru care se mai întâmplă din când în când. E bine să ai în bagajul de mână strictul necesar pentru o zi, două (lenjerie, ciorapi, pijama etc.).
Drum bun și zbor lin!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand cobori din avion iti iei singura bagajul din cala avionului? Asa si la escala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt transferate automat.

| 01Joulie01 a răspuns:

Primesti direct in Thailanda bagajul de cala. Doar daca ti se anuleaza zborul in unele cazuri iti ridici bagajul de cala si faci iar check in. Daca nu esti sigura poti intreba dar pe bilet ti se va pune o eticheta cu greutatea bagajului si tot pe eticheta aia scrie de unde il ridici.

| costi672000 a răspuns:

Vor fi transferate.