| Elide a întrebat:

Bună TPU,cât costă telecabina boabele și sfinxul, pentru o singură persoană? Este posibil sa ca in ianuarie sa nu meargă din cauza zăpezii, dar dacă este nor sau soare, poate fi funcțională?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Telecabina Busteni- „boabele" nu circula doar cand este vant puternic sus pe platoul Bucegi.
Tariful este 75 de lei de persoana, doar urcare+10 lei taxa de administrare a Rezervatiei Naturale Bucegi. Taxa o platesti o singura data si este valabila 3 luni.

| sierra1 a răspuns:

Ieftin ca braga:

https://www.teleferic.ro/tarife/

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sfinxul si Babele nu boabele, sunt muntii Bucegi.

| Elide explică (pentru CristiDinBucuresti):

Acum am văzut, tastatura laughing laughing

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! In functie de starea vremii, telecabina poate sa nu functioneze. Faptul ca exista zapada, nu impiedica telecabina sa functioneze, dar daca exista ninsoare si mai ales vant puternic, atunci nu poate functiona. Verifica starea vremii inainte sa pleci de acasa, de asemenea poti sa si suni sa intrebi inainte.

| Aasdfghj a răspuns:

Iar preturile le gasesti aici, https://www.teleferic.ro/tarife/ e simplu sa cauti o informatie de genul. :)