| KSD a întrebat:

cat se plateste aproximativ in aeroport pentru bagaj de mana mare? adica 56/42/25? ca pentru o geanta de scoala in care iti incap foarte putine lucruri stiu ca e gratuit. Mentionez ca zbor cu wizzair. plec joia viitoare si vreau sa fiu in tema cu tot sa nu am surprize. funda

5 răspunsuri:
| ChrissD a răspuns:

Pai cred ca pe la 100-200 ron...

| KSD explică (pentru ChrissD):

Glumeeeesti? cum doamne iarta-ma sa fie atat de multt?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei sa iei in aeroport ajunge si la 300 ron.

uite lista cu preturi

http://wizzair.com/ro-RO/useful_information/service_fees

Ai posibilitatea sa ceri prin telefon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde in mare masura si de greutate, nu numai de dimensiuni. Wizzair-ul fiind o companie low-cost, nu permite multe bagaje si s-ar putea sa te suprataxeze. Ca sa nu ai surprize, cum singur spui, mai bine suna la ei si intreaba. Calatorie placuta.

| mihai69 a răspuns:

Între 45 și 158 de lei în funcție de durata și data zborului dar și de locul / modul de rezervare a serviciului (online / telefon / aeroport la check-in sau la poartă).
Poți calcula exact pe această pagină:
http://wizzair.com/ro-RO/wizzbaggagefeecalculator