| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa iau pachet in autocar timp de 16 ore? Astept raspunsuri fundita evident...

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pai depinde si de cum iti este in autocar. Eu zic totusi chiar daca tie sau nu rau, sa iei 2/3 pungute la tine caci nu se stie. Niste pastile impotriva grretei, ceva de rontaiala, o sticla de apa, niste servetele uscate si servetele umede, [eu zic sa nu iei carti, revista ceva acolo sa citesti in autocar in timpul mersului pentru ca ti se va face rau, te asigur] un mp3, mp4 sau telefonul cu casti sa asculti muzica daca te plictisesti... Si as zice cam atat. Daca nu faceti nicio pauza pentru masa, eu zic sa iei mancare la tine caci daca te unflii inainte sa pleci, exista riscul sa ti se faca rau. Cam asta ar fi esentialul... Restul ar fi lucruri marunte pentru plictiseala. Dar ce e eimportant:
-sticla de apa
-ceva de rontaiala
-servetele uscate
-servetele umede
-2/3 pungi [sau mai multe daca ti se face rau in autocar de obicei]
-pastile pentru greata [si iti recomand eu unele bune; emetestop dar trebuie sa le iei cu vreo 2/3 ore inainte de plecare ca sa isi faca efectul]
Sper ca te-am ajutat si calatorie placuta!

6 răspunsuri:
| onename a răspuns:

Chipsuri. Crochete. Pufuleti. Fara alimente care miros. Iti poti lua sandvisuri sa mananci la popasuri.happy Nicidecum banane,portocale,snacksuri cu pizza, cascaval, etc.

| bambi12313 a răspuns:

In primul rand sa pleci de acasa cu apa si mancare astea sunt cele mai importante, medicamente in caz ca ti se face rau, o lamaie, telefon si casti laughing astea sunt bune in cazul in care soferul nu baga muzica, servetele nazale si umede

| razwan3l a răspuns:

Un telefon bun si vreo 2 baterii de rezerva sa te poti juca si mancare vreo 2 sandwichuri ajung+apaaaaa

| Psihoyounger a răspuns:

Puuungi!

| designarti a răspuns:

Bani si muuuuuuuulta rabdare! laughing)

In primul rand telefonul incarcat si castile ca sa asculti muzica sau sa vizionezi videoclipuri. Daca ai laptop, nu te plictisesti. Pai mergi singura? Daca nu carti de joc. Reviste. Si ce ii ai trebuie ca sa rezisti: Apa, mancare, poate ai nevoie de pastile impotriva rauui de autocar, etc.