Întrebare recomandată | Alexandra0005 a întrebat:

Buna TPU cine imi face si mie traseul Galati-Maramures cu toate obiectivele turisticesi orase, localitati sau sate intalnite pe drum si distanta, mai bine zis cati km avem de pargurs imi trebuie urgent!

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

E imposibil sa te opresti la toate obiectivele turistice pe o distanta de 600km happy O sa-ti ia o saptamana sa vizitezi doar Maramuresul.

| Alexandra0005 explică (pentru Abh):

Infine asta crezi tu e un proiect scolar, deci nu o sa ma apuc sa ma duc eu pana in maramures si sa ma opresc din localitete in localitate Mersi oricum happy

| Irascu_Viorel_1972 a răspuns:

Galati- Bacau- Roman- Falticeni- Gura Humorului( Manastirea Humor+ Voronet, foarte aproape)- Pojorata( 16 kilometri de drum asfaltat pana pe Rarau)- Pasul Mestecanis- Vatra Dornei- Iacobeni- Pasul Prislop( 1416 m, + manastirea Prislop si panorama muntilor Rodnei)- Borsa( Cascada Cailor-150 de metri cadere, urcare cu telescaunul)- Viseu( Mocanita)
http://www.plecatdeacasa.net/search/label/Maramure%C5%9F