| Andreea12062001 a întrebat:

Clasa mea vrea sa faca o excursie, si eu sunt organizatoare, singura. Diriginta asteapta oferte. M-am gandit la Sighisoara. Ce putem vizita?

2 răspunsuri:
| Satisfaction a răspuns:

Si eu am fost in excursie in Sighisoara...am fost la cetate seara si am fost la club de biliar si a doua zi am fost zi am vazut-o ziua si ne-am facut poze si ne-am cumparat tot felul' de lucrusoare gn cub Rubik si altelehee hee am stat la o pensiune numita Hera a fost foarte fain in plus la o excursie conteaza sa va distrati dupa ce va cazati, adica seara sa va adunati toti si sa faceti tot felul de jocuri, sa spuneti bancuri sau povesti de groaza cum am facut noiwinking a fost tare fain

| Cristina8145 a răspuns:

Poti vizita Cetatea Sighisoara, Casa Vlad Dracul, Turnul cu ceas, Biserica din deal, Scara acoperita, Casa cu cert situata in centrul Cetatii medievale, Turnul cizmarilor, Casa venetiana, Cimitirul bisericii evanghelice, rezervatia Breite, Salina Praid, Satul scufundat Bezid, Sinagoga, Sala de arme, Agrementul Dracul Danes, Camera de tortura. Fundita? Excursie frumoasa:*