| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Daca ar fi sa facem un TOP 3 orase ale Romaniei, pe care le-ati alege? Preferabil si argumente.

Răspuns Câştigător
| ριтιq a răspuns:

1. Brasov -ma refer la tot brasov cu toate comunele si satele deoarece peste tot in brasov sunt statiuni turistice
2.Constanta- am refer la toate statiunile din constanta(mangalia, costinesti...)deoarece aici te duci vara (cel mai usor argument)
3 fiecare sunt sigur ca isi pune orasul natal(la mine buzau)
vreau funda te rog...

11 răspunsuri:
| ICanSeeAll a răspuns:

Sibiu,Cluj,Timisoara.
Nu am argumente. Pur si simplu mi se par cele mai frumoase.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| Ghik a răspuns:

As alege Brasovul(din cauza cladirilor vechi si frumoase si a centrului cu spectacole)
Apoi Timisoara (un oras splendid,mare si cu multe muzee, etc.)
Apoi Sibiu (Nu am un argument, e doar un oras frumosbig grin)

| AlinaaAli a răspuns:

1 Oradea
2 Constanta
3 Alba.Sibiu

Oradea imi place foarte mult pentru ca e un oras foarte linistit si mie nu imi prea place agitatia!
Sunt multe locuri frumoase de vizitat,sunt Baile Felix unde potii sa mergi oricand sa te relaxezi! e super orasul,pentru mine este cel mai frumos:X:X

Constanta imi place pentru ca e si mareaa,si eu ador sa stau la plaja! si e chiar un oras destul de frumusel!

Alba,pentru ca e munte,e frumos, e liniste, e Arieseni. unde ne facem de cap iarnatongue
Iar Sibiu e un oras plin de istorie si are si el frumusetea lui:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

3 orase ale Romaniei... ce? Pline de cocalari, frumoase, sau aproape inexistente?

| Chris a răspuns:

1. Cluj Napoca
2. Sibiu
3. Baia Mare
Acestea imi plac mie, nu cred ca exista neaparat un motiv.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu neg faptul ca si in cel mai frumos oras din lume exista 'cocalarii' de care vorbesti tu pentru ca asta este firea umana,dar in topic ma refeream la cele mai frumoase,civilizate,curate,bogate(in sensul de istorie,destinatii turistice, centre comerciale, peisaje naturale etc. de care dispune) 3 orase ale Romaniei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acestea sunt preferatele mele love struck mi se par foarte frumoase :
1.Brasov
2.Predeal
3.Sinaia

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mda. Pai, atunci posteaza sa inteleg si eu, ca sunt mai incet la procesarea informatieiwinking
Nu exista top, exista doar BRASOV, cu tot ce-l inconjoara!
Argumente? laughing Pai, este singurul oras din Romania, unde ar trebui sa faci rost de viza turistica (la pret exorbitant), pentru a putea intra. In felul asta, ar avea de castigat si natura (in primul rand), si cei care traiesc zi de zi in aceasta zona.
P.S. Suntem satui de nesimtitii care strica tot ce-i frumos aici, indiferent din ce zona vin!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ριтιq):

Intr-adevar Brasovul chiar isi merita titlul de 'Capitala verde a Romaniei' din toate punctele de vedere.
Cat despre Constanta, are farmecul ei,cu toate ca stim cu totii ca litoralul de afara este mai avantajos din multe puncte de vedere,trebuie sa apreciem totusi Delta Dunarii.
Buzaul,daca ne referim doar la domeniul turistic,ne putem lauda cu Vulcanii noroiosi,Barajul de la Siriu, Lacul Vulturilor, Sarata Monteoru.

| crina95 a răspuns:

1.Basov
2.Constanta
3.Galati

| lovelycristal a răspuns (pentru anonim_4396):

Brassov! e oarte frumos oras, toti tuisti vin sa ne vizite orasul nostu deci Brasov e gel mai tare oras din Romania!