| AleDia a întrebat:

De ce sa vina turistii in Romania? Ce pot vizita?

14 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Pot vizita foarte multe locuri, chiar daca Romania e cum e, sa stii ca avem foarte multe locuri frumoase si unice, e aiurea sa nu-ti cunosti tara si sa nu stii ce-ti poate oferi.Si eu imi doresc sa plec sa locuiesc in alta parte din diferite motive, dar asta nu inseamna ca nu stiu cate ceva despre tara in care m-am nascut!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Depinde din ce tara vin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Castelul Bran.

| Alexandru0007 a răspuns:

Pot vizita toata tara de sus pana jos

| HardCore7750 a răspuns:

Sunt multe si frumoase
Http://www.turistderomania.ro/......n-romania/
Toate cele bune

| Bizzle a răspuns:

Transfagarasan, Transalpina, Sovata, Lacul Sf Ana, Castelul Bran, Palatul Parlamentului care este in cartea recordurilor, Portile de fier, Cascada Bigar, Delta Dunarii etc. Funda?

| Swan39 a răspuns:

Problema în România e că oamenii nu-şi fac treaba cum trebuie.
Ar fi multe locuri frumoase de văzut; în special natura de aici este foarte frumoasă doar că nimeni nu se oboseşte să o valorifice şi să o promoveze. Ba chiar dimpotrivă, mulţi distrug tot ce prind şi lasă mizerie şi gunoaie în urma lor. Totul ţine de educaţie, iar din păcate ţara asta nu stă prea bine la capitolul acesta.

Link-uri văd că ţi-au lăsat ceilalţi mai sus; eu una aş vizita munţii, Carpaţii în special. În general, locuri mai puţin umblate de oameni, unde natura e mai pură şi curată.

| Lisa01 a răspuns:

Tara noastra are multe lucruri frumoase.Ca nu stim noi sa o pretuim si sa luam in considerare frumusetile ei e partea a douahappy

| eustefan a răspuns:

Pai pot vizita Carpatii, sau Salina Turda ori se pot duce in Constanta...sunt o ramada de locuri de vizitat in Romania, daca as sta sa le scriu, ar trebui sa raspund de vreo 700 de ori happy

| RiRikk a răspuns:

Pai...avem si noi peisaje frumoase, obiceiuri, case vechi, case memoriale. Desi nu prea au cum sa ajunga la ele deoarece soselele sunt sub orice critica, o data ce ai ajuns a meritat sa iti zgarii masina.

| ღDeeiuMeowMiauღ a răspuns:

Romania e o tara foarte frumoasa chiar daca nu este foarte curata. Uite si un site : https://www.facebook.com/top.frumoase.locuri.din.romania. Sper ca te-am ajutat!

| anonimnustiunimic a răspuns:

De exemplu pot sa vada Transfagarasanul saumuntii din tara noastra