| sophieLY a întrebat:

TPU! Funda!
Deci eu plec in 19 decembrie din tara. Vreau sa stiu daca insotitorul meu (care are 19 ani) are nevoie de cazier la vama de pe aeroport (sunt minora). Anul trecut nu am vazut sa se ceara, dar cine stie?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| SindyR a răspuns:

Daca esti minora cere!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, are nevoie, doar parintii nu au nevoie de cazierul judiciar. Numai bine!

| VladimirPutin a răspuns:

întrebă pe ăia care trebuie să știe
aici oricine spune ce vrea

| AIRIUS a răspuns:

Da,ii trebuie neaparat.
Eu am plecat din tara si o fetita cu unchiul ei erau inaintea mea la acte.
Bietul om nu a stiut ca s a dat lege ca tuturor insotitorilor le trebuie cazier si astfel nici unul, asa ca nu i au lasat sa treaca.
E mai bine sa previ astfel de intamplari, asa ca pune l sa si scoata cazierul!
Drum bun!

| sophieLY explică (pentru AIRIUS):

Multumesc de sfat!

| AIRIUS a răspuns:

Buna din nou!
Asa cum ti am mai spus,in mod sigur, el, trebuie sa prezinte si cazierul judiciar!
Numai bine si drum bun!

| MariaO a răspuns:

Da, este obligat sa aiba cazier. Uneori nu se cere, dar nu poti merge pe ideea asta.

| ilary10 a răspuns:

I se cere imputernicire pentru ca esti minora care se obtine de la notar dar trebuie sa fie parintii de acord. cazierul nu are nici o legatura...