| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU in ce tarii din afara Europei poti sa te muti definitiv fara sa necesite viza si alte chestii? DAU FUNDA.

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o asemenea tara.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa te muti in palinca, coniac, vodca. Alea sunt "tarii". Tari (state) in care poti merge fara viza sunt tarile UE ( https://www.mae.ro/node/1422 ) si Canada.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai niciuna... poate doar in vreo insula apartinand de o tara membra UE

| mihai69 a răspuns:

Tăriile se beau, nu te muți în ele.

| minrest a răspuns:

Alte chestii fiind pijama? Periuta de dinti? Oricum iti trebuie pasaport pentru orice tara din afara Uniunii, si iti trebuie si viza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Republica lui Moldova.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Moldova nu mai e in Europa? s-a teleportat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Amice, ești..., serios!

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Am aratat ca ''alte chestii'' nu e o categorie suficient de precisa, si am dat un criteriu de diferentiere intre tarile in care se poate merge cu viza, si celelalte. Asta nu e folositor?

| AndreiWeisz a răspuns:

Cu Canada am semnat ceva acord recent pentru eliminarea de vize, dar nu stiu sigur ce implica si in ce conditii se aplica asta. Alte tari...https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_Romanian_citizens
Uite acolo, ce e cu verde pe harta e visa-free, dar nu stiu daca se aplica pentru o perioada de timp, sau definitiv. Oricum, cu exceptia Australiei, sunt tari cam putin dezvoltate (America de Sud si Centrala)

| GulubuntzBudulush a răspuns:

In uniune eu

| Nesemnat a răspuns:

Iraq.

| Nesemnat a răspuns:

Glumesc, nu exista o asemenea țară. Buletin, passaport in unele țări sunt neccesare si viza. Cauta pe wiki. Bafta