| Alexandrastefaniaualy a întrebat:

Inainte sa spuna cineva de ce nu intreb asta la informatii, am sunat de nenumarate ori la aeroport si nu mi-a raspuns nimeni.
Eu am 17 ani, dar prietenul meu e major de curand. Vrem sa calatorim cu avionul la mama lui pentru cateva saptamani. Ai mei o sa imi faca procura pe numele lui. Dar vreau sa intreb sa stiu sigur ca se poate sa calatorim amandoi fara niciun adult, deoarece pe anumite site-uri pentru bilete, ne baga la rubrica pentru tineri si scrie ca avem nevoie de un adult. Noi stim ca daca unul din noi e major si eu am procura pentru trecerea frontierei, nu ar trebui sa fie nicio problema. Imi poate confirma cineva sigur va rog? Multumesc mult

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti calatori cu el fara nici o problema. El trebuie sa aiba si certificat de cazier judiciar.

| mihai69 a răspuns:

Se poate, fără probleme.

| Cosmin86 a răspuns:

Dar nu suni la aeroport, suni la compania cu care vrei sa mergi (tarom, blue air, etc.). Ei au non-stop, eu am sunat o data la 3 noaptea si am clarificat ceva.