| Loredana_6783 a întrebat:

Buna TPU...Luna viitoare voi face 17 ani si ai mei sunt divortati.Ca sa pot iesi din Tara este obligatoriu semnatura lui taicameu?(intreb de curiozitate). multumesc de raspuns:*dau funda!

Răspuns Câştigător
| Luci009 a răspuns:

Daca te duci insotita de maicata din cate stiu eu nu este nevoie.

2 răspunsuri:
| roxanacornelia53 a răspuns:

Da ai nevoie de semnaturilr parintilor tai!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca prin hotararea judecatoreasca, definitiva si irevocabila, ai fost incredintata mamei nu mai este nevoie de acordul tatalui. Daca iesi cu mama nu ai nevoie de alt act, decat hotararea judecatoreasca, daca iesi cu alta persoana majora ai nevoie de declaratia mamei, autentificata la un notar public si de hotararea judecatoreasca. Numai bine!