| LoveMary a întrebat:

Maine plec cu avionul. Intrenabarea mea este : pot sa imi pun in bagajul de mane un rimel, ruj, font de ten( care are 40 gr) si creion de ochi? Sau trebuie sa le pun in bagajul de cala? Scuzati categoria. Fundita :*

4 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

In bagajul de mana nu ai voie cu mai mult de 100 ml de lichide. Rimelul, rujul si ce mai ai tu nu pun absolut nici o problema, le poti lua linistita.

| adriana05 a răspuns:

Fiecare companie are politica ei.Eu am zburat cu multe companii si am avut creion de ochi, ruj si nu au avut treaba, nici nu m-au intrebat de ele, dar trebuie sa le pui intr-o punga care sa fie inchisa.Fond de ten ( 40 gr ) nu cred ca te lasa.La primul meu zbor mi-am pus in geanta de mana parfum deodorant, crema, o multime si mi le-au aruncat toate.Nu este placut happy Citeste mai bine politicile lor.
Drum bun!

| emhirsu a răspuns:

Da, sticlute pana la100 de grame. Fara chestii metalice.

| MaroonMary a răspuns:

Salutare,
Da, poti sa le pui in bagajul de mana. Important e sa nu ai lichide la tine happy Nu poti sa pui de exemplu sampon. Da machiaje poti, linistita.