| DianaKiddo a întrebat:

Mi.am facut cont TPU acum 5 min ai vreau sa va intreb cv important (am 16 ani)....vara asta vine prietenul meu din Anglia si vrea sa ma ia cu el (are 20 de ani), putem sa trecem vama acum dupa ce a iesit Anglia din Uniune? E o intrebare urgenta va rog sa imi raspundeti!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca puteti intra in Anglia, aceasta NU A IESIT INCA DIN UE.
Foarte multi fac confuzie intre referendumul pentru iesire si iesirea efectiva.
Nu este neaparat obligatoriu ca Marea Britanie sa iasa din UE, Parlamentul poate sa nu aprobe iesirea. De asemenea, chiar daca Parlamentul va aproba tratativele vor dura cel putin 2 ani, unii spun ca pot dura pana pe la 7 ani si in tot acest timp Marea Britanie ramane in UE si se aplica toate regulile de pana acum.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Anglia nu a iesit din UE, cel putin inca nu. Abia a fost referendumul.

Oricum tu ai nevoie de acceptul parintilor pentru a parasi tara