| Airamanys a întrebat:

Buna TPU.mi s-a cumparat biletul de avion din tara intrebarea este daca eu pot scoate biletul de la aeroportul de unde plec?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e low cost iti faci check in ul online si nu ai treaba cu aerportul.

Daca nu e low cost normal ca iti face check in la aeroport

| mihai69 a răspuns:

În ziua de azi nu (prea) mai există bilet de avion. Nu în forma fizică, pe hârtie, așa cum eram noi obișnuiți acum 100 de ani la TAROM & co.
La aeroportul de plecare ai nevoie doar de formularul de check-in. Formular pe care îl poți obține online (gratuit) și / sau la aeroport (cel mai adesea contra cost).
Vezi ce link-uri ai pe mail-ul cu rezervarea, eventual accesează suportul companiei aeriene la care ai bilet.

| Zullabar a răspuns:

Chiar daca ai putea ar fi indicat sa ai o foaie cu biletul mai ales la romani

| Airamanys explică:

Eu altceva am intrebat...nu am biletul cu check.ul facut nici pe telefon. Cand a fost cumparat, i s-a spus persoanei care mi l.a cumparat ca biletul il ridic de aici de la plecare...ce se intampla m.au fraierit?