| Anushka23 a întrebat:

Buna TPU.
Părinții mei au luat bilete de vacanta cu acele bonuri de vacanta. Si acum ei nu mai pot merge si vor sa mi le dea mie. Mă pot caza la respectivul hotel daca nu sunt pe numele meu dar totusi am acelasi nume de familie ca mama? Cu un buletin/o copie ceva?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Legal, nu prea.
Dar dacă mergi cu mama la hotel și te cazezi, nu mai stă nimeni pe urmă să vadă dacă ei mai sunt sau nu acolo.

| dannyel86 a răspuns:

Legal, nu ai voie. happy
Dar traim in Romania si multe lucruri nepermise se intampla la noi.
Asa cum a spus mihai69, daca te prezinti la cazare cu titularul tichetelor si confirmi cazarea, ulterior nu te mai intreaba nimeni despre cum ai facut plata.
Titularul voucherului poate suna la hotel si explica situatia. Plata fiind deja facuta, cred ca vor putea accepta sa primeasca si un membru de familie, chiar daca tichetele nu sunt pe numele respectiv. Banuiesc ca procedura de returnare a banilor e mai greoaie, de aceea nu cred ca s-ar impotrivi sa te cazeze in locul parintilor. Trebuie discutat cu cei care asigura serviciile de vacanta, pentru a nu exista probleme nedorite.

| 8duejs a răspuns:

Ei bine nu ca iti trebuie buletin si pasaport+ niste bani ca nu se stie ce dracu se intampla

| Anushka23 explică (pentru 8duejs):

Eu întrebam doar daca ma pot caza daca rezervarea nu e pe numele meu, e pe numele mamei mele.