| Faranume97 a întrebat:

Buna TPU! Pot lua un pachet de cafea de 250g in cabina (avion)? Compania cu care voi zbura e Ryanair.

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu e mai sigur sa il pui in bagajul de cală? Abia nu-ti mai faci griji, că oricum nu-ti foloseste daca il iei cu tine in avion.

| mihai69 a răspuns (pentru darrio2007):

Probabil NU a plătit și bagaj de cală.

| darrio2007 a răspuns (pentru mihai69):

Probabil. Noi nu avem de unde sti asta.

| Faranume97 explică (pentru mihai69):

Am doar bagaj de mana

| mihai69 a răspuns (pentru Faranume97):

Eram sigur. Cum am spus și mai sus, cafea poți lua cu tine câtă vrei, dacă nu e sub formă lichidă.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Unde vrei sa pleci in ce țara?

| Faranume97 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Din Anglia in Romania

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Faranume97):

Daca nu ai toate dozele de vaccin o sa te intoarca din drum nu te vor lasa sa vi in țara, pîna la ce ai voie sa bagi in bagaje este un drum lung, mai întîi vezi cum stai la capitolul vaccinare informeaza te de pe siteurile de stiri sa nu faci un drum degeaba la aeroport si sa nu te lase sa vi acasa in Romania.

| Faranume97 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Chiar ieri a plecat o prietena nevaccinata si a lasa-to, asa ca nu ma va intoarce nimeni?

| mihai69 a răspuns:

Desigur.

| Lukasssz a răspuns:

Da, pe sustache!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dacă e luat din duty free!

Răspuns utilizator avertizat
| existential a răspuns:

Cauta pe siteul Ryanair (au un camp de search).
Auzisem ceva legat de cafea, dar nu sunt sigur. (ca in cafea s-ar putea ascunde substante narcotice, fara a fi detectate, din cauza mirosului puternic al cafelei).

| RetardedRacoons a răspuns (pentru existential):

Ai auzit gresit, nu exista asemenea restrictii.
Cat despre ascuns droguri in cafea, un caine antidrog te da de gol imediat indiferent cat de tare e cafeaua aia.

| Reyy11 a răspuns:

250g e cam multlaughing))