| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU poti sa te muti definitiv si sa traiesti legal in SUA fara sa necesite complicatii si probleme cu acte si multe alte chestii de genul? DAU FUNDA.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca poti, daca obtii viza de emigrant si un contract de munca acolo te ai rezolvat legal

| doctorandus a răspuns:

Pe scurt: nu, functionarii de la imigrari sunt foarte drastici si daca nu ai toate actele-n ordine, nu poti ramane in SUA.

| mariusburcea a răspuns:

Probail..trbuie sa ai cel putin un an de cand locuiesti acolo