| Alexandra2095 a întrebat:

Buna,TPU!happy Prima mea calatorie cu avionul va avea loc sambata...Voi calatori cu Alitalia.Care e treaba cu check-in-ul online sau la aeroport?
Va multumesc anticipat pentru orice raspuns!
P.S. : nu mi-ar strica sa-mi povestiti prima voastra experienta cu avionul kiss

Răspuns Câştigător
| bogdanqwerty a răspuns:

Te duci la aeroport ...cu o ora inainte de decolare sa nu stai pe acolo aiurea, anunta audio si video pe ecran etc ca a inceput check-in.vezi la ce birou-uri.te duci la birou, dai buletinul si bagajul daca e cazul acolo iti da biletul, dupa urmeaza vama fara catarame fara metale pe haine fara pantofi nu stiu de care te descalta 100 %.cat mai simplu imbracata lejer etc. dupa asta la boarding la poarta care ai tu avion astepti.te urci in autobuz, care te duce la avion... in avion sa iti pui centura la decolare, singura senzatie mai ciudata e cand urca in rest simplu si lejer! nu te speria e foarte sigur!