| temani2008 a întrebat:

Sa nu uit dau fundita!
Care este cea mai apropiata STATIUNE ca distanta( in km) fata de STATIUNEA MAMAIA si cam cat dureaza cu masina. Ma intereseaza distanta cam pana in centru statiunii! A si nu vreau mamaia sat sau constanta. Deci o statiune apropiata si cati km sunt(+cam cat dureaza cu masina)

6 răspunsuri:
| madalinaaa89 a răspuns:

Hmm.deci nu vrei constanta si nici satul de vacanta.Ai putea sa mergi in continuare(de la mamaia, in directia spre satul de vacanta, cum ar veni, adica in sens opus constantei) si dai de Navodari.Cu masina faci aprox 30 min(acum depinde si cu ce viteza mergi, daca e aglomerat etc). Centrul Navodariului este chiar dupa pod(la baza podului este hotelul Delfin si fosta tabara de copii)

baftawinking

| anotherhumanbeing a răspuns:

Navodari e fix langa, si sunt putini km. dar nu e o satiune frumoasa, iar plaja e varza...

| ioana_6413 a răspuns:

Năvodari, spre nord, dar nu ştiu câţi km faci. big grin

| *swper* a răspuns:

Eforie Nord vreo 20 km si dureaza in jur de jumatate de orawinking

| BlackSeaTales a răspuns:

Stiati de unde vine denumirea statiunii Mamaia? http://www.black-sea.travel/legenda-statiunii-mamaia/

| BlackSeaTales a răspuns:

Eforie Nord este cea mai apropiata iar plaja este curata, la fel si apa (sau cel putin asa era cand am fost eu anul trecut).
Afla de unde vine denumirea statiunii Mamaia http://www.black-sea.travel/legenda-statiunii-mamaia/