| Lorena1787 a întrebat:

stie cineva daca Cascada Niagara ingheata pe timp de iarna? Am in plan sa merg de Craciun dar daca ingheata atunci nu cred ca mai are rost sa merg, va multumesc, dau funda!

Răspuns Câştigător
| T2LS a răspuns:

Înălțimea căderii și debitul apei este extrem de mare dar supuse unor temperaturi de -10 + șansele sunt destul de mari ca o parte, cel puțin, din cascadă să înghețe. Vorbim de un ansamblu de 3 căderi de ape, așa că nu toate vor fi înghețate. Chiar și așa, șansele să înghețe se bazează strict la ce temperaturi sunt supuse apele. Oricum, spectacolul este unul inedit chiar și cu apa înghețată, așa că merită vizitat oricum ar fi. Mult succes!