| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fată, sunt din Drobeta Turnu Severin, am 14 ani și pe 29 noiembrie vreau să mă duc la tatăl meu în Ploiești Sud.
Dacă mă duc cu trenul și am carnetul de elev la mine cât credeți că mă costă?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai aici ore de plecari: http://bit.ly/2XiI7Qa Ideea este ca trebuiesa schimbi in Bucuresti.
Tot acolo ai si pretul: 45, 25.

| Criss569 a răspuns (pentru Salontanul):

Mulțumesc, dar trenul mă lasă la gara din București, nu? Și mi-se spune exact care este următorul tren pe care treabuie să îl iau? Și mai trebuie să plătesc ceva?
Pentru că nu cred că aș putea găsi singură trenul respectiv.

8 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Ar trebui sa vorbești cu părinții tăi, sa te îndrume

| Iote a răspuns:

Mama ta stie? Sau nu mergi la tatal tau ci la vreun iubitel cunoscut pe Facebook.
Biletul doar dus, te-ar costa 45-46 de lei. Inca atat, pentru intors. Si trebuie sa schimbi trenul in Bucuresti. Te descurci?

| Criss569 a răspuns (pentru Iote):

Mama știe, și nu mă duc la niciun "iubițel" dar unde schimb trenul? Adică mă lasă fix la gară, nu?
Și aștept să vină celălalt tren, gen

| Iote a răspuns (pentru Criss569):

Da, trenul te lasa la gara, happy nu e autobuz.
Numai ca gara din Bucuresti e foarte mare, are mai multe linii. Trebuie sa vezi de la ce linie (si la ce ora) pleaca urmatorul tau tren. Si sa fii atenta in ce urci ca sa nu pleci in alta parte.

| Criss569 a răspuns (pentru Iote):

Ok, mulțumesc

| Denisa0954 a răspuns:

Mergi la casa de bilete si intreaba cat costa un bilet cu reducere pentru elevi

| CosminKenT a răspuns:

CFR Călători
45, 25 Lei