| extender87 a întrebat:

Traiesc in Portugalia de ceva timp si buletinul mi-a expirat cam de cateva luni si pasaportul imi expira cam peste 10 luni.Intrebarea mea este daca pot prelungi pasaportul aici in Portugalia fara sa fiu nevoit sa merg in tara

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate obtine un nou pasaport la expirarea celui pe care-l detii, de la Ambasada Romaniei de la Lisabona. Numai bine!

1 răspuns:
| Gur1tza a răspuns:

Da, poti sa te duci la ambasada romaniei acolo, sa il prelungesti.