| tarantulaverde a întrebat:

Buna TPU va spun dinstart am 14 ani si la toaman implinesc 15, au in agust vreau sa plec in America mai concret in Washngton unde sunt verii mei matusa si unchiul, vreau sa plec acolo pentru sa ma odihnesc, dar eu si parintiii mei nu stim ce fel de documente ne trebuie pentru asta, aa vreau sa spun ca nu plec singura plec cu o fata mai mare are 28 ani si e o prietena de familie din America adica ea acolo s-a nascut si a venit la noi in vizita dar acum eu as vrea sa plec la ei ajutati-ma cu informatii

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul lucru viza de state.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Iti trebuie in primul rand viza! dar informatiile corecte le primesti de la ambasada SUA in Bucuresti! acolo trebuie sa mearga parintii tai!
drum bun happy

| tarantulaverde explică (pentru Bluebutterfly80):

Eu is in Moldova

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru tarantulaverde):

Atunci la ambasada SUA de la Chisinau!