| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU vizele sunt numai pentru SUA sau si pentru celelalte state cum ar fi Canada sau pentru orice stat din afara Europei? DAU FUNDA.

Răspuns Apreciat de Editori
| mihai69 a răspuns:

Viză îți trebuie și pentru Turcia (și destul de multe alte țări), dar problema intervine la modul și ușurința de a o obține. Pe unele le poți primi simplu, direct la frontieră, pe altele le ceri la ambasade și poate îți vor fi refuzate.
Vezi aici (document MAE) care sunt condițiile de călătorie ale cetățenilor români în oricare stat din lume:
http://goo.gl/3GGiHx

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este nevoie de viza pentru majoritatea tarilor din lume. Nu este nevoie de viza pentru tarile din UE si alte cateva, cu care Romania are conventii bilaterale privind scutirea de viza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte multe tari necesita viza. Libera circulatie e doar intre statele europene

| Irinelp a răspuns:

Potrivit legii in europa nu este nevoie de viza daca si tu esti membru european, daca vine cineva in europa din alt continent atunci el are nevoie de viza, sau daca un european paraseste europa si se duce in alt continent atunci el are nevoie de viza.