| Liiu20 a întrebat:

Vreau sa rezerv 2 bilete de avion de la Blue Air pentru 6 august. Intrebarea mea este, e mai convenabil sa o fac online sau mai bine merg la o companie de turism? Iar cu check-in-ul cum procedez?! Tot asa, e mai ok online? Am inteles ca trebuie facut cu 14 zile inainte de data plecarii ( 6 august )?! E prima oara cand merg cu avionul, mi-ar fi de folos sfaturile voastre! Va multumesc! :*

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai simplu e online, il poti face si la o agentie de turism daca esti sigur ca preturile sunt aceleasi.

Nu am mers cu BlueAir dar check in ul la companiile low cost se fac doar online altfel platesti o suprataxa in aeroport.

| Liiu20 explică (pentru suntserios):

Uite, de exemplu..pe site-ul oficial gasesc biletele la un pret.iar cand caut pe alt site de la toate companiile, apare si Blue Air, dar cu alt pret, si totusi aceiasi data..care-i faza? :-s

| suntserios a răspuns (pentru Liiu20):

Pai una e biletele de pe site ul oficial, alta sunt biletele de la intermediar unde intervin si comisioanele. Ca sa nu mai zic ca si preturile de pe site urile oficiale pot varia chiar de la ora la ora in functie de o groaza de variabile.