| anonim_4396 a întrebat:

Zbor cu cei de la Wizz Air pentru prima data si as vrea sa stiu daca la ei pe langa bagajul de mana si gentuta in care imi tin pasaportul si celalalte lucruri necesare pot sa imi iau o geanta cu un laptop fara sa fiu nevoita sa renunt la alt bagaj sau sa platesc.
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Synapse a răspuns:

Da,iti poti lua atata timp cat o pui deasupra in compartiment. Daca vrei un sfat, roaga pe cineva sa ti-o tina cat esti la Check-In sa nu comenteze aia totusi ceva, desi nu au ce. Oricum, daca ai sa mai faci si alte voiaje, iti recomand Lufthansa pentru ca sunt mai prompti si ai voie cu mai mult bagaj.

| sema a răspuns:

Nu, nu poti. La wizz nu mai ai voie decat UN SINGUR bgaj de mana, nu conteaza ce este. Chiar si gentuta trebuie sa o bagi in bagajul de mana, nici pomeneala sa mai poti lua si geanta de laptop. S-au schimbat regulile, poate sa aiba bagajul 10 kg, dar doar unul.

| betolino78 a răspuns:

Da poti dar trebuie sa se incadreze intr-un spatiu de limita de bagaj.