| gilraen a întrebat:

Buna tuturor!

Am descoperit acest site si sunt tare bucuroasa pentru ca sper ca voi gasi un raspuns la intrebarea mea.
Observ ca este o comunitate foarte mare si tocmai de aceea am sa intreb daca exista cineva care locuieste in satul Baldana, jud. Dambovita; daca da, am sa il/o rog sa imi spuna si mie ce mai este pe acolo, daca modernizarea a patruns pe acolo sau daca a ramas acelasi sat pe care il stiu de acum 30 ani.
Am coplirait acolo si imi este tare drag acest sat; din pacate nu mai am pe nimeni acolo care sa imi spuna cate ceva din zona.
Stiu ca era un loc plin de pace, linistit si incarcat de mult magichappy. un loc unde "dumnezeu mai cobora printre oameni.". Acum nu mai stiu nimic despre sat pentru ca locuiesc, din pacate, foarte departe de tara.
Daca cineva are informatii si timp sa mi le puna la dispozitie multumesc anticipat.
Toate cele bune tuturor!

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| mami a răspuns:

Nu sunt din zona, dar am cautat cu google - baldana dambovita - si am gasit multe pagini, incearca si tu

stiu ce inseamna sa fi departe de locurile natale
dar viata te duce pe leaganul ei