| tigru89 a întrebat:

Buna tuturor, va rog sa mi spuneti mai exact daca pretul pentru loc in dubla (hotel) inseamna un pret pentru 2 persoane sau pentru fiecare persoana?

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Hmm, s-ar putea sa fie doar pentru o persoana. Nu poti suna sa te lamuresti?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De regula "dubla" inseamna camera cu doua paturi si se plateste camera. Tu intrebi ca si cum ai plati un loc, nu se intelege bine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dubla inseamna camera cu 2 paturi pentru 2 pesoane. se plateste camera nu locul

| tigru89 explică (pentru anonim_4396):

Tocmai de asta si eu sunt incurcat. Se scria loc in dubla...

| pietrean a răspuns:

"Loc in dubla", inseamna ca in camera sunt 2 paturi si se plateste pentru 2 persoane.Camerele "single", au un pat si se plateste mai scump decat locul la camera dubla.

| deny2013 a răspuns:

Suna si lamureste-te.

| deeea28 a răspuns:

Dubla, dupa cum zice si numele; dublu, e camera cu doua locuri. Single, este cu un loc. Poti lua camera dubla si platesti acel pret sau sigle si platesti pretul respectiv. In Romania, preturile difera si nu prea, in strainatate se vede. De obicei cele single sunt mai scumpe comparativ persoana/ loc si cele duble sunt mai ieftine prin aceeasi comparatie. Adica o camera dubla pentru 2 locuri sa zicem ca e 120 pe noapte, iar o camera single, pentru un singur loc, e 90. Comparativ daca imparti 120 la 2 vin 60 de loc. Dubla e cea mai convenabila cand te duci in doi. Pretul la dubla sau la single se refera la camera, nu la persoanele care stau in ea. Poti sa-ti iei foarte bine duble, platesti pretul de duble si stai singur, nu-i nimic

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pentru o persoana