| XoXo4you a întrebat:

Urgent! Cat dureaza sa ajung din Bucuresti in moldova? Dar din moldova in Bucuresti? Plec zilele astea cu ai mei si nu vreau sa ratez un serial...Plecam duminica dimineata (ora 3) si ne intoarcem luni, ajungem in bucuresti pana la ora 19 sau 20?(7-8). Scz categoria

Răspuns Câştigător
| ValiValentin a răspuns:

Din Bucuresti in Moldova... nu iti ia 4-5 nici cu Ferrari... Vreo 6 ore cred ca faci.

10 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nu ai fost prea clar. Unde anume în Moldova?
Moldova ține de la Focșani și pînă la Rădăuți, Darabani, sau pînă dincolo de Vatra Dornei; de la Galați, Vaslui sau Iași și pînă dincolo de Piatra Neamț.
Dacă e vorba, să zic, pînă pe la mînăstirile din zona Neamț, se face cam 8 ore, de la București.
Pînă la cele din zona Rădăuți - Putna sau Fundul Moldovei., cam mai mult de 10 ore.
Așa că, aproximativ după aceste indicații trebuie să-ți gîndești prezența la acel serial.
Plus că, s-ar putea ca prin acea zonă să nu se prindă toate canalele și posturile TV.
București e una, zona Moldovei e poate altceva.

| XoXo4you explică (pentru corolav):

La iasi merg la fratele lu' mama

| KubetiiOO a răspuns:

Numai atata staii? Nici nu merita adica drumul va fi mai lung. daca pleci duminica la 3 ajungi pe la cred

| XoXo4you explică (pentru KubetiiOO):

Ai mei vor sa stam atat eu nici macar nu vroiam sa mergem

| ionut1134 a răspuns:

N-are nimic daca il pierzi il poti vedea aici divixonline.biz sau pe teava.ro

nu poti fi sigura cand ajungi poate faci pana poate se strica masina etc

| XoXo4you explică (pentru ionut1134):

Stiu dar vroiam sa stiu asa aproximativ cam cate ore o sa stau in masina cu ai mei pe cap si chiar nu vreau sa stau 2 zile de Pasti in masina crying

| ionut1134 a răspuns (pentru XoXo4you):

Depinde cu ce masina cu autobuzul poti face si 4-5 ore cu masina personala vreo 3 ore nu imi mai mere gipiesul pe tel ca iti spuneam si cate secunde happy

mda... mai bine nu te-ai duce pierzi timp degeaba

| XoXo4you explică (pentru ionut1134):

Stiu ca pierd timpul dar nu am cum sa fac 3 ore cu masina personala 3 ore fac pana la Craiova dar pana la moldova e foarte mult tata zicea ceva de 6-7 ore sad chiar nu vreau sa mergem dar nu am de ales...

| XoXo4you explică:

Poate va ajuta...plac din bucuresi in moldova

| DownAnima a răspuns:

Pai daca eu fac 4 ore pan la focsani inseamna ca pana la moldova e undeva pe la 8-9 thinking