| anonim_4396 a întrebat:

Urgent! Știți cumva dacă un bilet de la CFR poate fi plătit cu cardul la casă? Nu am cash, iar în gara de tren nu exista nimic de unde pot scoate.

Răspuns Câştigător
| DaCumSaNu a răspuns:

Sigur trebuie sa aiba POS in gara, fiindca in gara vin si straini cu carduri si de aceea e obligatoriu sa aiba POS. Trebuie doar sa te asiguri ca cardul tau poate plati contactless. Atata tot. Du-te linistita.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe a cui?

| Speranta12 a răspuns:

Cumpara biletul de tren de pe pagina de internet de la CFR.

| anonim_4396 explică (pentru Speranta12):

Nu este disponibil online biletul, am încercat.

| Speranta12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica sa apropii cardul de POS si sa platesti contactless, prin unde. Incearca.

| Speranta12 a răspuns:

Dar la casierie trebuie sa aiba POS.

| DaCumSaNu a răspuns (pentru Speranta12):

Așa mă gândeam și eu, dar nu sunt sigura pe acest 'Trebuie:' și de aceea întreb.

| anonim_4396 explică (pentru DaCumSaNu):

Ok. Mersi mult!

| Speranta12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere! Drum bun!

| DaCumSaNu a răspuns (pentru DaCumSaNu):

Sigur trebuie sa aiba POS in gara, fiindca in gara vin si straini cu carduri si de aceea e obligatoriu sa aiba POS. Trebuie doar sa te asiguri ca cardul tau poate plati contactless. Atata tot. Du-te linistita.

| Speranta12 a răspuns:

Sau daca nu, mai cauta bancomate in gara, inauntru. In orice gara exista bancomate. Chiar si daca sunt ale altor banci, poti sa retragi numerar, cu un mic comision.