| Annaa24 a întrebat:

URGENTT PLS! la bagajul de 10 kg cel de 40 x 30 x 20 cm, am voie machiaje? gen ruj, creioane, pudra... funda..pls am nevoie sa stiu pana maine!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai voie cu orice, în afară de creme și lichide.
Acestea se pot lua doar în recipiente mai mici de 100 ml, și nu mai mult de 1000 ml în total. Puse toate într-o pungă transparentă de plastic pe care o scoți din bagaj și o arăți separat la controlul de securitate, după check-in.
Dacă e vorba despre bagajul de 10 kg pe care tocmai l-a băgat Wizz-ul și care merge la cală, nu ai restricții nici la lichide, că nu mai treci cu el prin controlul de securitate.

| Ana1687 a răspuns:

Da, in bagajul de mana ai voie cu machiaje, nu e nici o problema

| Annaa24 explică (pentru Ana1687):

Da am auzit ca s-au schimbat putin regulile...esti sigura? nu vreau sa mi le las pe acolo.

| Ana1687 a răspuns (pentru Annaa24):

Da, stiu asta pentru ca si eu merg in seara asta si m-am interesat recent. Singurul lucru de care trebuie sa ti cont e cantitatea lichidelor(crema, fond de ten, sampon, etc), nu trebuie sa depasasca 100 de ml