| Andreasx a întrebat:

Urmeaza peste 2 saptamani sa merg cu sotul in Cipru-zona Ayia Napa si ma interesa cum ajung din Larnaca de la aeroport pana in Ayia Napa cu autobuzul.Stie cineva? M-ar ajuta mult si programul autobuzelor sau macar din cat in cat timp circula.nu am gasit pe nicaieri pe net! Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Din aeroport ca să ajungi la Ayia Napa trebuie să schimbi 2 mijloace de transport, costul fiind de 5, 5 euro/persoană sau mai ai varianta unui taxi iar prețul este de 55-60 euro. Dacă sunteți mai multi e rentabil taxiul pentru că la ei majoritatea taxiurilor au 7 locuri.
Cu autobuzele locale din aeroport se ajunge în felul următor: 407, 409, 418, 419, 425, 429, 431 sau 440 până în Larnaca la Finikoudes iar de acolo autobuzul 711 sau intercity bus Larnaca - Famagusta către Ayia Napa, orarul autobuzelor nu se prea intersectează.
Vezi aici: http://goo.gl/670LV2

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Avionul e plin de romani care cunosc Cyprul.