| Anonima2620 a întrebat:

Buna. Urmează sa călătoresc cu avionul in viitorul apropiat. E posibil sa fie vreo problema la securitate având o brățara(aur), inelul(aur) și un Apple watch la mâna?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Le scoti le pui intr-o tava, cu alte obiecte metalice(monezi, chei etc) si intri prin poarta de scanare. Eu m-am si descaltat din cauza bocancilor care aveau capse pe unde intra sireturile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bijuteriile de aur nu contează, ceasul îl dai jos și gata

| johnnny123 a răspuns:

Probabil că 70% dintre persoanele care călătoresc cu avionul au cel puțin un obiect de aur asupra lor. Deci poți să stai liniștită...

| carevaescu a răspuns:

Le dai jos cateva minute cand treci prin securitate, si cam atat.

Sincer, nu recomand sa calatoresti cu bijuterii sau accesorii din metale pretioase in zonele aglomerate si unde sunt foarte multi turisti - pentru ca acolo sunt sunt si hotii.

| Alina0124 a răspuns:

In legătură cu aurul iți spun sigur ca nu o sa ai nicio problemă. Restul lucrurilor: telefon, ceas, monezi si bagajul de mana vor fi reținute pentru verificare in timp ce treceti prin acea "poartă".

| Crhis a răspuns:

Nu, o sa le dai jos intr-o cutie dupa o sa treci printr-un scanner si dupa ce treci pe partea aia o sa-ti dea cel de la securitate bunurile inapoi