| Gino1748 a întrebat:

Buna, urmeaza sa zbor maine inapoi in Romania din Germania. Cat am fost aici am ramas fara buletin asa ca mi-am facut un titlu de calatorie. Voi avea probleme la aeroport din aceasta cauza? Plus ca mi-am facut check in online unde optiunile mele erau doar pasaport sau buletin. Mi se poate refuza imbarcarea?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru reintoarcerea in Romania titlul de calatorie este act de identitate, asa ca te poti reintoarce cu acesta in Romania si nu cred ca vei avea probleme la aeroport si nu-ti va fi refuzata imbarcarea.

| Anonimul151 a răspuns:

Nu cred că vei avea probleme sa ți nu te poți imbarca în avion. Va fi totul în regula atâta timp cat acel titlu de călătorie e legal.

Ți ai pierdut acolo buletinul?

Pentru a afla mai multe detalii despre asta încearcă sa suni la Ambasada României din Germania și vezi ce îți vor spune.