| Bb25 a întrebat:

Buna! Va rog frumos sa imi raspundeti la 2 intrebari.
Cum trebuie procedat daca vreau sa imi cumpar bilet spre Franta prin wizz air, dar la nume nu ma lasa sa il scriu cu diacritice asa cum este el. Nu as vrea sa anulez zborul fiindca ei pot spune ca sunt alta persoana fata de cea din buletin, doar fiindca am pus i in loc de î si s in loc de ș.
Si inca ceva: daca voi fi cu fratele meu in varsta de 13 ani si nu are buletin trebuie sa aiba pasaport pentru a putea calatori sau cum se procedeaza?
Va mulțumesc aticipat!

Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

Scrii fara diacritice
În loc de î treci i
În loc de ț scrii t
Și tot așa

Da trebuie sa aiba pașaport
Si mai trebuie să aibă și însoțitor de zbor

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu scrii cu diacritice ca nu ii pasa nimanui de ele