| adelynaaru a întrebat:

Bună. Vineri zbor din Frankfurt in Chișinău. Am 16 ani, mi s-a spus că nu se permite. Alta este întrebare. Am doar bagajul de mână, dar am multe machiaje, undeva vreo 3 kg, dar nu depășește mai mult de 1 l, nu va fi vreo problemă la control?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca pleci din tara straina in tara in care te-ai nascut ai voie chiar daca esti minor.
Redau din conditiile eSky: "Cosmetice pot fi transportate fără restricții în bagajele de mână sau în cel de cală. În bagajele de mână, cosmeticele lichide sau orice loțiune, gel, creme etc., trebuie să fie transportate în recipiente cu un volum de maxim 100 ml fiecare. Toate containerele trebuie să fie plasate într-o pungă transparentă, cu o capacitate maximă de un litru." Trebuie vazut cu ce companie zbori.

| sierra1 a răspuns:

Tu ne intrebi dacă o să ai probleme pe aeroportul din moldova sovietică? intreabă-i pe ai tăi, trebuie să știe mai bine

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu ai peste 1000 ml, în recipiente de cel mult 100 ml unul, nu e problemă, cu condiția să le pui în pungă de plastic resigilabilă și să le prezinți separat la controlul de securitate.

| Catrice a răspuns:

Degeaba îți faci tu griji pentru bagaj dacă aia zic ca nu te lăsa să zbori.

| Legion7X a răspuns:

Nu pleci cu părinții, sau cineva?

| zilog a răspuns:

Cum ai obținut acele mcheaje?

e posibil sa te lasd in pace pentru ca o sa creada ca si fost la iubit
si gata acum ce sa iti mainfacă

in moldova fetelr sd comporta ca si majore de la 13 ani

așa chiar daca nu e legal

este posibil să fie sătui și plictisiti de fete ce fac naveta pe la germani

si poate ca o sa te lase in pace

pentru ca si ei sunt constienti ca acel zbor este sponsorizat de germanii carr sponsorizeaza si machrajele

| Iote a răspuns:

"Vineri zbor din Frankfurt in Chișinău. Am 16 ani, mi s-a spus că nu se permite."
Ce nu se permite? Sa zbori?
Cum de ai 3 Kg de "machiaje"? Faci comert cu ele?
Oricum, daca nu ti se permite sa zbori singura, degeaba iti faci griji pentru bagaj.

| Den1sa a răspuns:

Nu cred ca va fi vreo problema atita timp cât nu depasesc normele indicate