| Lidia9494 a întrebat:

Voi vizita Budapesta peste o săptămână. Imi puteți sugera niște obiective turistice / evenimente / locații?
As vrea printre altele sa ma distrez. De aceea, as cauta și stațiuni balneare (interioare), mall-uri etc. Pe scurt, voi ce ați face in Budapesta?
Multumesc frumos

1 răspuns:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Malluri ai destule. Pentru inceput urca pe dealul ala din Pesta, dupa ce treci Dunarea, si viziteaza palatul si citadela. Daca vrei si baie, sub citadela sunt baile turcesti unde mafiotii grei se intalnesc pentru afaceri serioase; ca-i mai greu sa ascunzi microfoanele in fund.winking