| Dyingfetus a întrebat:

Vreau o schimbare.Nimeni nu ma place.Eu sunt prietenoasa, si incerc sa ii ajut, dar cu cat le dau mai multe sfaturi prietenilor mei, ei isi bat mai mult joc de mine.Clasa mea rade de mine. Ii vad pe toate colegele mele cu un baiat si imi fac in ciuda ca nu am pe nimeni.Nici nu imi vine sa cred ce mi-a zis. Ca isi bate joc de el si ca e cu mai multi deodata.
Totii ma cred o ciudata doar ca ascult rock.Parca ar conta genu de muzica.Mereu am crezut ca personalitatea conteaza, dar toti ma iau dupa infatisare.
Vreau o schimbare! Sa ma tund.Si aici vine intrebarea stiti niste tunsori? Eu am breton drept si nu vreau sa scap de el. Am parul mediu. Poate imi aratati niste tunsori. Acum vine vorba de stil.Eu ma imbracam in blugi cu un tricou larg, baschetii. Voua ce stil va place?

29 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma imbarc cu blugi stramti, arafat, bascheti, balerini, tricou, hanorac.Parul il las desprins.Nici pe mine nu ma plac baietii sau cel putin asa cred eu.Azi o sa ma tundbig grin. De fapt baietii te plac dar le ei stiu ca nu au nici o sansa la tinewinkingesti prea speciala pentru ceilalti

| byutxa a răspuns:

Nu cred ca ideea cea mai buna ar fi sa te schimbi pentru ca ceilaltsi trebuie sa te placa asa cum esti. Dar uite : http://www.google.ro/......tp?/images Eu una adopt si stilul sport, dar si mai elegant.

| lalaliela a răspuns:

Sincer?happy Poate o sa crezi ca vin cu cliseuri si din alea. Insa nu merita sa te schimbi doar pentru ca nu te plac altii. Sunt milioane de oameni care adora stilul tau si si-l insusesc cu cea mai mare mandriehappy. Incearca sa intri in astfel de grupuri de persoane. In plus, de colegii tai vei scapa laughing mai devreme sau mai tarziu.

| USERname_1596 a răspuns:

Bhey frate!
esti chiar o fata super dupa descriere!
Eu admir genu` asta de persoane.
Muzica ta e super, imi place si mie rosk`ul...
Nu renunta la stilul tau pentru nimeni si nimic, ca nu merita! Conteaza ce`ti place tie!big hug
Sigur ei nu stiu sa aprecieze!
Hey, fi tu insati si o sa-ti gasesti prieteni adevarati, poate lumea ta e pe net sau ceva de genu`. stiu si euthinking
O sa-ti dau id meu pe privat poate mai vb!
Personalitatea conteaza si o ai super! Insa in legatura cu infatisarea imi place foarte mult si asta...
Exact stilu` tau imi place!
La breton sa nu renunti sau sa-ti scurtezi si mai mult parul`!
Eu sunt putin complexata datorita ca sunt mai micuta din fire si nu am decat putin prieteni dar e bine ca stiu ca macar ma pot baza pe ei!
Ai incredere in tine!

| someone_8322 a răspuns:

Ciudat...chiar foarte ciudat straight face si eu ascult rock.insa la mine in scoala chiar e la moda sa asculti rockrolling on the floor
probabil ca ar trebui sa incerci sa fii mai indiferenta in privinta "planului" lor de 0 stele sa-ti faca tie in ciuda.winking
lasa-i pe astia...nu prea par sa merite sa fie prieteni cu tine...cauta pe altcineva care merita happy
da.stiu pare cam egoist, da' nu e nevoie sa fii buna cu astfel de persoanewinking

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Fii tu insati si mandra de asta. N-ai nevoie sa te schimbi ca sa fii pe placul altcuiva. Cine nu te agreeaza asa cum esti, n-are decat sa vorbeasca cu cine-i place. Nu-ti imagina ca daca te tunzi o sa fie o diferenta in atitudinea lor. Invata de pe acum sa te descurci cu oamenii tampiti, ca toata viata o sa dai de ei si nu trebuie sa-i lasi sa te schimbe dupa bunul plac, nu-i nimic asa rau in personalitatea ta, la ceilalti e problema. Si nu da sfaturi cuiva care nu le asculta, ai intai grija de tine, nu de altii.

| gabibt a răspuns:

Nu-i baga in seama si fa-te ca nu-ti pasa. razi si tu cu ei (chiar si de tine). Vei vedea ca se vor oftica si nu-ti vor mai face nimic.

| cosmingcc a răspuns:

Tot timpul e binevenita o schimbare din punctul meu de vedere dar nu de dragul colegilor sau a prietenului tongue, ci pentru tine, pentru imaginea ta de sine, poate nu o sa intelegi ce spun pentru ca ai ajuns intr'un punct unde astfel de cuvinte nusi mai au rostul, sper ca nu esti inhibata profund de aspectul assta ca te va distruge, incearca sa faci altceva pana se regleaza toate. iti trimit un mesaj cu un site sa vezi cat sunt de "cautate" fete "speciale"winking numai bine.

| fmarius a răspuns:

Buna Daca cei din jurul tau nu-ti da atentie pentru ca asculti rock asta nu-i nici o problema nu le da atentie nici tu, in privita parului sau al imbracamintei asta nu conteaza eu cred ca toti sunt invidiosi pe lucul tau, crede-ma si eu sunt luat de multe ori peste picior da asta la mine acum nu mai este nici o problema, am 23 de ani acusa inplinesk 24 si inca nu am iubita pentru ca am niste probleme da m-am invatat cu timpu poate o sa am poate nu, fetele cand ma vad se retrag cand le invit la o discoteca sau la un suc ceva de genu da m-am invatat crede-ma.
Persoanele care nu te plac pentru modul tau dea fi sunt invidioase pentru ca ele nu pot fi asa ca tine speciala eu asa cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubita.de ce vrei sa le faci lor pe plac? Fii cum vrei tu, dar daca o sa te schimbi vreodata. fa`o pentru tine.nu pentru altii, pentru ca daca nu te accepta asa cu personalitatea, va fi la fel chiar daca vei schimba ceva la infatisare.

Ai sa vezi ca intotdeauna vor exista niste persoane care te vor accepta asa cum esti : adica prietenii! Restul n-ar trebui sa conteze ...Pentru ca nu poti fi pe placul unor `nimeni`.

In viata conteaza mult mai mult decat aspectul.adica degeaba arati bine daca caracterul spune altceva.

Capul sus.vezi-ti de treaba ta iar daca isi bat joc de tine plateste-le cu aceeasi moneda[adica bate-i.pe bune on the phone

ADE PWP.

| NickoS a răspuns:

Fi asa cum vrei tu sa fi, nu schimba nimic (sau nu incerca sa imiti pe cineva ). Cat de curand vei fi cu un baiat la care prietenele tale o sa stea cu limba scoasa.De obicei cele care isi gasesc mai greu jumatatea au parte de baieti mai frumosi si inteligenti.Fiecare persoana are o alta care o place, asa ca nu poti spune ca nu te place nimeni.Despre tuns, eu ti-as propune sa-ti lasi parul lung si sa fi cat mai feminina."Prieteni tai" eu zic sa-i schimbi(din ce-mi spui tu aici, nu te merita), posibil sa se fereasca de tine baietii(cu toate ca te plac) din cauza "prietenilor".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti superba! happy

| BountyLoverXD a răspuns:

Eu de obicei ma imbrac cu blugi nourmali, dar am niste blugi trei sferturi iar apoi urmeaza legat de ei ceva material elastic, negru ca niste iegari doar ca ii mai gros, si continua asa pana la glezna. Apoi imi iau adiddasi (mi-am luat heleesi, nu vreau sa ma laud, sunt alt fel de heleesy, se numesc street racer-firma chineza- cu 50 lei de la magazinul crisul din oradea si de aceea rad colegii de mine ca sunt firma chineza)Bluza de obicei cu maneci scurte iar peste ea imi iau deseori nu stiu cum se numeste ceva bluza tip sutien cu maneci lungi, atat doar ca bluza se termina de unde e sutienul.Parul il am cu un breton mai diferit: intr-o parte e mai scurt iar pe masura ce te apropii de partea cealalta cu privirea e tot mai lung si ajunge pe sprancene.Restul parului e oleaca filat si cu putin mai jos de umeri.

| RainDrop a răspuns:

Ce legatura are muzica cu tunsoarea, si, ei isi bat joc de tine doar ca asculti rock? Aham, pai, o sa ai alti prieteni mai buni candva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba exact asta conteaza, personalitatea. Si in plus, daca asculti rock nu inseamna ca esti ciudata doar pentru ca ceilalti ascula alte genuri. Cauta-ti prieteni cu aceleasi gusturi ca ale tale si cu ei o sa te intelegi mai bine.

| emy a răspuns:

Nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni. Poti sa fii intruchiparea perfectiunii, caci oamenii daca vor sa-ti gaseasca defecte, si sa-si bata joc de tine, tot o fac.Eu cred ca cea mai buna arma impotriva unor astfel de oameni este indiferenta.Trateaza-i cu indiferenta, si ai sa vezi ca se vor lasa pagubasi. Iar daca-ti vei gasi un partener(ceea ce, in mod sigur, se va intampla atunci cand trebuie sa se intample), ei vor fi singurii care vor avea de suferit.Problema lor.Sunt oameni invidiosi, frustrati care nu pot fi ca tine, nu pot avea caracterul tau frumos, nu au reusit sa iasa in evidenta cu nimic si incearca sa o faca, batandu-si joc de altii; sunt oameni fara cultura si bun simt.Lasa-i in pace si cauta-ti prieteni in alta parte.Stii cum se spune:daca tu nu esti de ajuns pentru cineva, acel cineva nu e de ajuns pentru tine.Si alta; cine te vrea, te place asa cum esti.Nu trebuie decat sa ai rabdare, si sa nu iti schimbi look-ul si felul de a fi pentru nimeni, mai ales pentru oameni, precum colegii tai). Imi dau seama ca esti un om bun, si te rog sa rama asa, indiferent de ceea ce spun unii "inteligenti". Bafta si...capul sus!

| Razvan a răspuns:

Hai totusi sa iti dau eu vestea proasta:cu oameni incuiati la minte(ca sa nu zic limitati) o sa ai parte toata viata taoh go on
Ce sens are sa te iei dupa ce zic ei?thinking
Pana la urma la sfarsitul zilei ramai cu tine, si tie trebuie sa iti dai niste raspunsuri si nu lorwinking
Asa ca nu te schimba pentru ei.Schimbate-te pentru tine cand simti tuhappy

| stresu a răspuns:

Ok, si eu am fost ciudata orasului si n-am murit. Am dat o singura data sfaturi, mi s-a reprosat ca eu cea fara viata personala ii invat pe EI ce sa faca (mi se parea evident ca fac tampenii, dar na).
Si sa tii ca nu am murit si nu am schimbat absolut nimic la mine.
Acum ce vei face? Vei trece pe manele, decolteu si fusta scurta ca sa se simta ei bine?
Unde ti-e respectul fata de tine? Te imbraci cum te simti bine cat timp nu te afecteaza, asculti ce vrei si poti sa te simti bine si daca nu invarti 15 baieti pe degete.
Acum au ele succes, dar pana la urma tot si-o iau in barba. Been there, seen that, acum sunt doar plictisita de asa-zisii "copii populari"
Vei avea si prieten, ca ceva imi spune ca mai mult de 17 ani maximum nu ai, vei cunoaste alti oameni, sa ai cu ce sa-i impresionezi.
Acum nu zic sa nu te tunzi sau sa schimbi ceva la tine, dar sa vrei TU asta, nu ei.
A, daca ai unde in oras incearca o activitate elitista sau sa intri intr-un ONG ceva. Alta viata, alte mentalitati decat cea de la scoala.

| Sheridanx a răspuns:

Incearca sa nu ii mai lasi sa te calce in picioare. Ajuta doar pe cine te ajuta si nu mai da sfaturi decat celor care merita.Nu te poti face placuta tuturor.Gaseste-ti cativa prieteni, dar buni.
Si eu am cam acelasi stil.doar ca in loc de tricoul larg aleg un top dragut.In plus...atitudinea e foarte importanta. Ignora-i pe cei care nu stiu sa te aprecieze si nu incerca sa te schimbi pentru. ceilalti.
Take care >big grin

| IsabelaIssa a răspuns:

Sa faci o schimbare in look-ul tau atunci cand te plictisesti si vrei sa schimbi ceva la tine, niciodata pentru altii. spui ca tu dai sfaturi prietenilor si ei isi bat joc.aceia nu sunt prieteni.nu trebuie sa fii acceptata de toata lumea, nimeni nu e.gaseste-ti un cerc de prieteni in care sa te simti bine si sa fii apreciata.nu te mai simtii inferioara celorlalti, toti suntem oameni. pup. bafta

| DarkOne a răspuns:

Nu mai fi necajita, sunt sigura ca cei din clasa ta sunt sigur pitzipoance si cokalari de nu le place roku! careca ei ask manele, asa sunt si eu si imi bat joc eu de ei. Daca ma enerveaza vreunu ii dau un suth in cure de se duce-n Wc! Sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O freza de emo, bluzita, blugi negri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt rocker dar nu cred ca trebuie sa te schimbi pentru niste panaramehappy nu cred ca ai avea o motivatie pentru a te schimba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt ioana din bucuresti, si iti spun sa cauti pe cineva la fel ca tine.Adica ca acea fata sa nu se joaca nimeni cu ea si te imprietenesti cu acea persoana.

| Beibiii_7101 a răspuns:

Suzii te inteleg foarte bine si eu sunt in aceeasi situatie. Colegele mele rad de mine si alte, si oricat as incerca sa nu le iau in seama nu pot pentru ca te simti prost. Dar nu te schimba pentru niste inculti/inculte pentru ca nu merita. Ar trebui sa se uite mai intai la ele si apoi sa zica de alti dar de...asa sunt toti. Vei avea parte in viata numai de oameni rai, nu trebuie sa te lasi...Multa bafta in viitorkiss

| alecs245 a răspuns:

Buna Suzii ma numesc Alex si eu am o problema asemanatoare, ascult Rock, colegi nu ma plac/sunt gelosi si eu dau sfaturi..., dar in schimb sti ce primeam doar bataie de joc deci eu la 15 ani am ajuns la concluzia ca mai bine am grija de mine decat de alti, acum dau sfaturi doar cui le merita dar atitudinea colegilor nu s-a schimbat... si eu zic sa nu te crezi diferita de altii chiar daca esti dar esti intr-un sens bun, sunt o persoana care stie prin ce treci si dupa cum vad nici singura daca vrei sa mai vb ma gasesti alex_killer30

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai bine sa ai doar 1 -2 prieteni care sa te placa si sa te intelegi bine cu ei, pentru ca si eu am vrut sa fiu placuta de toata lumea si am uitat de ceilalti pe care i aveam...eram prea disperata sa ma imprietenesc cu toti si acum nu mai am nici ce-am avut...
App si mie-mi place muzica rock si nu-i nimic in neregula sa asculti genu de muzica ce te caracterizeazawinking

| bbubby a răspuns:

Nu e vorba de tine aici ci de ei! nu sunteti compatibili, nu aveti aceleasi preferinte nu ganditi la fel, poate au si un nivel de inteligenta mai scazut. eu am fost la o clasa de destepti si ma intelegeam cu toti bine! m am mutat intr o clasa de prosti si nu ma inteleg cu nimeni. in partea cealalta toti ma credeau frumoasa in actuala mea clasa toti ma cred urata. asa ca nu conteaza cum te comporti tu atat timp cat nu ai gasit oamenii potriviti. de ce sa te schimbi pentru niste nesimtiti? daca ei nu iti acorda atentie tu de ce le acorzi? revinoti! gandeste te bine ca in viata dai de tot felul de oameni. poate va veni si vremea cand vei intalni persoanele care sa te inteleaga.

| Crucified a răspuns:

Nu le mai da sfaturi dacă-şi bat joc de tine, nu merită efortul.

Nu este nevoie să te oftici. Spune-ţi în gând: "De ce mă oftic eu pe băloşii/râioşii/mucioşii ăştia?" Ai să vezi că n-o să te mai oftici. Ai timp toată viaţă să ai un iubit.

Chestia asta cu rock-ul mi se pare exagerată. De ce un om ar fi ciudat doar pentru că ascultă rock şi alţii bălege de la kiss fm? Rock-ul nu este satanist. Dar tokio hotel e tot o balegă, cum e şi black veil brides, deci nu-ţi recomand să asculţi aşa ceva. În clasă la mine nimeni n-ascultă rock, decât eu. Dar nu-mi pasă. Mă piş pe ea de şcoală de ţărani şi pe connect-r. Majoritatea ţăranilor de la periferii ascultă bălegi gen ruby. Ok, eu nu-s ţărancă, vin din Bucureşti (nu mă laudrolling on the floor ). Aşa că mă piş pe ei. Deci pişă-te şi tu pe ei, cu un jet cât se poate de spectaculos.

Nu este nevoie să te schimbi. Dacă cuiva nu-i convine personalitatea mea nesimţită şi înfăţişarea dubioasă, ok, nu-ţi place şi punct. Nu-mi pasă mie că ţie nu-ţi place de faţa mea.
Deci, nu-i nevoie să te schimbi nici fizic nici psihic. Dă-l dracu de stil. Tu eşti liberă să-ţi şi pui chiloţii peste pantaloni.

Mi-e nu-mi place niciun stil, şi mă cac în ea de modă, ok? Mă îmbrac de obicei în pantaloni negrii, că n-am alţii mai mişto, decât vreo 5 perechi de pantaloni negrii, un tricou/bluză/hanorac/ceva cu fermoar şi tenişi. Atâta tot. Nu-s de genu care să poarte colanţi în genul ăsta: femina.rol.ro/images/stories/tipuri_colanti/colanti3.jpg
Urăsc bluzele lăsate pe un umăr. Urăsc hainele fosforescente. Urăsc moda de piţipoancă modernă. Acum toate-şi fac coc răsucit în vârful capului, poartă pantaloni de blugi mai scurţi decât chiloţii, şi bluză lăsată pe umăr cu buricul gol. Muriţi bă, muriţi în chinuri groaznice!