| Morgăă a întrebat:

Vreau sa ajung din Iasi in bacau, sunt elev, am 17 ani. De ce am nevoie? si vreau sa stiu preturile pentru tren si autobuz si cam cat dureaza calatoria

6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Alege microbuzul mai bine, chiar dacă este mai scump ajungi mai repede (3 ore aproximativ). Este unul care pleacă din autogara Codreanu şi altul din autogara Păcurari. Prețul este cam acelaşi de 30 lei. Găseşti mai ieftin la agenția BlaBlaCar, dar trebuie să îți faci rezervare online şi să fii atent din ce zonă pleacă autocarul(te sună ei eventual).

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Toate bune pana la BlaBlaCar. Aia este cu masini de ocazie si nu este agentie. Mai documenteaza-te: https://www.blablacar.ro/......haring-nou

| FemeiaPisică a răspuns (pentru Salontanul):

Sunt serioşi cei din Iaşi. M-am documentat, am făcut şi rezervări la ei.

| Morgăă explică (pentru FemeiaPisică):

Si inapoi cum pot sa ajung?

| Morgăă explică:

Am cautat si am vazut ca daca aleg sa merg cu trenul si sunt elev primesc reducere 50% si un bilet Iasi - Bacau ar fi 10lei

| Morgăă explică:

Si zice ca fac maxim 3 ore si 30 min. si minim 2 ore 30 min. cu trenul