| Valkyrie95 a întrebat:

Buna!
Vreau sa calatoresc la vara de la Bucuresti la Kiev cu trenul pentru a merge la un concert.
Stiu ca exista o singura ruta directa Bucuresti-Kiev, dar acel tren nu circula decat o data pe saptamana.
Ma poate ajuta cineva cu variante?
Ideea e ca incerc sa evit varianta cu avionul pentru ca devine cam scump (transport, bilete concert, cazare etc.)
Multumesc!

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu știu dacă e cea mai ințeleaptă idee

https://www.antena3.ro/......22428.html

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai este destul pana la vara si multe se vor schimba, nu poti de acum sa faci rezervare pentru vara viitoare, poti face rezervare cu o luna inainte de concert, ce concert vrei sa vezi si de ce nu ar fi mai bine sa il vezi de acasa in liniste, te plimbi pe pandemia asta aiurea sa vezi ce, zici ca cu avionul este scump? Dar cu trenul merita efortul sa calatoresti 2 zile dus doua intors ca ajungi acolo epuizată de oboseala si practic ce concert o sa vezi? O sa vezi patul ca ai nevoie de somn sa te refaci, bani aruncati părerea mea pe ceva inutil un concert pe care il poti vedea bine mersi pe Youtube acasa.

| Valkyrie95 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Buna Cristi,
Nu se poate compara experienta de a vedea un concert live cu cea de a-l vedea pe Youtube.
Mai este destul pana la vara, dar biletele se vand repede, motiv pentru care trebuie cumparate deja si atunci trebuie sa ma gandesc cu ce ajung acolo de pe acum, nu?
E vorba de un concert Imagine Dragons.
A, si la varsta mea nu-mi fac probleme cu oboseala tongue

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Valkyrie95):

Formatia este de rock alternativ formata in 2008 cel mai ok ajungi cu avionul tu cumpără ti biletul si daca vrei sa fi la concert faci un efort atit fizic cit mai ales financiar, parintii tai vor trebuii sa scoata bani sa te ajute, ce varsta ai? Daca ai tu servici si salariu apuca te si strînge bani de drum ca alte solutii ieftie nu sunt, gîndeste te bani de drum de cazare la hotel si de mincare, cîte zile o sa stai?

| Werrich a răspuns:

Buna, există cursă de autocar: https://www.autogari.ro/Transport/Bucuresti-Kiev

Despre București - Kiev
Care este prețul călătoriei cu autocarul București - Kiev?
Prețul unei călători cu autocarul de la București la Kiev este de 210 RON.

De unde pleacă autocarul din București către Kiev?
De la București la Kiev circulă 2 autobuze cu plecare din stațiile Autogara Filaret.

Când pleacă autocarul din București către Kiev?
Autobuzul din București pleacă spre Kiev la 13:00.

Cât durează călătoria cu autocarul din București către Kiev?
Călătoria cu autocarul de la București la Kiev, durează 18h 20min.

| NunuNini a răspuns (pentru Werrich):

Si sa stea o zi si o noapte cu genunchii la gura inghesuita in autocar?

| Dariaa90 a răspuns:

Dacă știi perioada sigura, poți găsi bilete la un preț f accesibil pentru cursa cu avionul.